O Nas

oolong
green
pu-erh

TheTea jest owocem naszej wieloletniej pasji – miłości do dalekowschodniej tradycji picia i degustowania herbaty. Herbaciane krzewy camellia sinesis i napój z nich sporządzany przez niemal 2000 lat były inspiracją i natchnieniem dla chińskich poetów, malarzy oraz możnowładców, a buddyjskim mnichom pomagały utrzymać umysł w jasności i skupieniu. W dzisiejszych czasach, choć często traktowana jako codzienny napój, herbata wciąż zdumiewa nas różnorodnością gatunków, legend jej poświęconych i odrębnych tradycji jej spożywania.

Od ok 2000r. nieprzerwanie zdobywam doświadczenie w poznawaniu i degustowaniu herbat pochodzących z Chin, Tajwanu, Japonii czy Indii. Każdy rok doświadczeń przybliża nam fenomen herbacianego krzewu, a każda wypita czarka jest istotnym doświadczeniem nadającym kierunek herbacianym poszukiwaniom.

Istnieje dobra i zła herbata, tak jak istnieje dobre i złe malarstwo. Nie ma jednego przepisu idealnej herbaty, tak jak nie ma reguł na malowanie „Tycjana” lub „Sessona”. Każde przygotowanie naparu z liści ma swój własny sposób snucia opowieści. Lecz zawsze musi zawierać w sobie prawdziwe piękno.

Zgodnie z zacytowanymi słowami „Księgi Herbaty” poprzez selekcję herbat TheTea pragniemy przedstawić Państwu tylko szlachetne herbaty pochodzące z niewielkich rodzinnych ogrodów – wyselekcjonowane z setek sprawdzonych przez nas gatunków i sortów jakościowych.

Nadrzędnym celem sklepu jest udostępnianie chińskich i tajwańskich herbat produkowanych na bardzo niewielką skalę, często w ilości nieprzekraczającej 60 kg rocznie. Dzięki wypracowanym przez lata bezpośrednim kontaktom z właścicielami ogrodów i chińskimi ekspertami w dziedzinie herbaty, do Państwa rąk trafiają herbaty zawsze świeże, do tej pory zupełnie niedostępne na polskim rynku i niemal nieosiągalne wśród globalnych dostawców.

Znaczna część herbat w naszej selekcji pochodzi z upraw ekologicznych, a ewenementem i naszą dumą są skalne herbaty yancha pochodzące z Zhengyan w górach Wuyi będącego obszarem chronionym w ramach Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

W sklepie TheTea.pl sprzedajemy tylko te herbaty, które sami pijemy z przyjemnością.

Z herbacianymi pozdrowieniami,

Milena Rosiak & Wojciech Wozniak